METAL-FLEX A

Giętkie, elastyczne przewody wykonane z trudnościeralnego materiału, jakim jest poliuretan wąż o grubości ścianki 0,5 mm. Zbrojenie w postaci drutu pomaga w odprowadzaniu ładunków elektrostatycznych poprzez uziemienie spirali, a przejrzystość ścianki na obserwację przepływającego medium.

W razie konieczności zastosowania węża w pełni antystatycznego, produkowanego ze specjalnie zmodyfikowanego tworzywa, prosimy o kontakt telefoniczny w tej sprawie.

Stosowany zwyczajowo w przemyśle drzewnym do odprowadzania pyłów oraz drobnych ciał stałych, szczególnie przy maszynach z ruchomymi głowicami oraz w miejscach o trudnym dostępie. Bardzo giętki i lekki, poddaje się łatwej obróbce.

Poliuretanowe węże nadają się także do ssącego lub tłoczącego przesyłania powietrza czystego i zanieczyszczonego oraz związków chemicznych wg tabeli odporności. W razie konieczności użycia węża o grubszej ściance i bardziej masywnego proponujemy METAL-FLEX B lub nawet METAL-FLEX BX, który posiada dodatkową taśmę ochronną na spirali.

Ważne!

Pakując węże na wysyłkę inni producenci ściskają je, co może skutkować skróceniem się węża nawet o ok. 30%. Nasze węże nie są ściskane, a zwijane w kręgi i tak wysyłane. Oznacza to, że Klient otrzymuje zamówiony odcinek węża i nie musi rozciągać go do długości pierwotnej.

Title


Temperatura pracy: -40°C do +90°C, chwilowo do +125°C
Konstrukcja:
ścianka - odporny na ścieranie poliuretan grubości ok. 0,5 mm
spirala - drut ze stali sprężynowej
Kolor standardowy: ścianka - bezbarwny, prześwitujący
spirala - miedziowana
Powierzchnia:
wewnętrzna - pofalowana
zewnętrzna - pofalowana
Minimalny promień gięcia:
średnica wewnętrzna x 1
Standardowa długość zwojów: 10 mb lub krótsze

 

Parametry techniczne, dostępność, ceny