METAL-FLEX B

Poliuretanowy wąż, którego zbrojenie z drutu ukryto wewnątrz ścianki, który pomaga odprowadzić ładunki elektrostatyczne (uziemienie). W razie konieczności zastosowania węża w pełni antystatycznego, produkowanego ze specjalnie zmodyfikowanego tworzywa, prosimy o kontakt telefoniczny.

Ścianka grubości 0,9 mm i tworzywo jakim jest poliuretan powodują, że jest on masywny, a jednocześnie lekki i plastyczny. Poddaje się łatwemu formowaniu, przez co można stosować go w miejscach o ograniczonych możliwościach dostępu. Przejrzysta ścianka zaś pozwala na obserwację wnętrza węża. Stosowany głównie w przemyśle drzewnym do przesyłu pyłu, trocin (odciągi/wyciągi) i innych ciał stałych, a także do ssącego lub tłoczącego powietrza czystego i zanieczyszczonego oraz związków chemicznych wg tabeli odporności.

W razie potrzeby zastosowania węża o cieńszej ściance i lżejszej konstrukcji proponujemy METAL-FLEX A. Natomiast wężem o takiej samej konstrukcji jest METAL-FLEX BX, który dodatkowo posiada wzmocnienie na zewnętrznej stronie spirali w postaci taśmy ochronnej.

Ważne!

Pakując węże na wysyłkę inni producenci ściskają je, co może skutkować skróceniem się węża nawet o ok. 30%. Nasze węże nie są ściskane, a zwijane w kręgi i tak wysyłane. Oznacza to, że Klient otrzymuje zamówiony odcinek węża i nie musi rozciągać go do długości pierwotnej.

Title


Temperatura pracy: -40°C do +90°C, chwilowo do +125°C
Konstrukcja:
ścianka - odporny na ścieranie poliuretan grubości ok. 0,9 mm
spirala - drut ze stali sprężynowej
Kolor standardowy: ścianka - bezbarwny, prześwitujący
spirala - miedziowana
Powierzchnia:
wewnętrzna - pofalowana
zewnętrzna - pofalowana
Minimalny promień gięcia:
średnica wewnętrzna x 1
Standardowa długość zwojów: 10 mb lub krótsze

 

Parametry techniczne, dostępność, ceny