METAL-FLEX BX

Wykonany z trudno ścieralnego poliuretanu wąż o zbrojeniu z drutu i przeźroczystej ściance grubości 0,9 mm. Zbrojenie ukryto wewnątrz ścianki węża, co pomaga odprowadzać ładunki elektrostatyczne poprzez uziemienie spirali. W razie konieczności zastosowania węża w pełni antystatycznego, produkowanego ze specjalnie zmodyfikowanego tworzywa, prosimy o kontakt telefoniczny w tej sprawie.

Giętki i elastyczny, jednak ma tendencję do powrotu do położenia pierwotnego, dlatego należy go co pewien odcinek przymocować. To średniej konstrukcji wąż, który znajduje swoje zastosowanie w przemyśle drzewnym, głownie do odprowadzania trocin i innych ciał stałych. Odpowiedni także do przesyłu np. ziarna czy granulatu. Nadaje się również do ssącego lub tłoczącego przesyłania powietrza czystego i zanieczyszczonego lub związków chemicznych wg tabeli odporności.

Wąż ten posiada wzmocnienie na zewnętrznej stronie spirali w postaci zielonej poliestrowej taśmy, która zgrzana jest ze ścianką węża i zabezpiecza wąż przed obtarciami np. o elementy mocowań.

W razie konieczności zastosowania węża o jeszcze masywniejszej i grubszej ściance, proponujemy METAL-FLEX CX. Wężem wykonanym również z tego samego tworzywa, ale bardziej elastycznym i lżejszym jest METAL-FLEX A.

Ważne!

Pakując węże na wysyłkę inni producenci ściskają je, co może skutkować skróceniem się węża nawet o ok. 30%. Nasze węże nie są ściskane, a zwijane w kręgi i tak wysyłane. Oznacza to, że Klient otrzymuje zamówiony odcinek węża i nie musi rozciągać go do długości pierwotnej.

Title


Temperatura pracy: -40°C do +90°C
Konstrukcja:
ścianka - odporny na ścieranie poliuretan grubości ok. 0,9 mm
spirala - drut ze stali sprężynowej, zewnętrzna taśma ochronna
Kolor standardowy: ścianka - bezbarwny, prześwitujący
spirala - miedziowana + zielona taśma ochronna
Powierzchnia:
wewnętrzna - dość gładka (pofalowana na łukach wewnętrznych)
zewnętrzna - pofalowana
Minimalny promień gięcia:
średnica wewnętrzna x 2
Standardowa długość zwojów: 10 mb lub krótsze

 

Parametry techniczne, dostępność, ceny