METAL-FLEX CX

Poliuretanowy wąż, który znajduje swoje główne zastosowanie przy dmuchawach do zboża i przesyłaniu innych artykułów sypkich, ze względu na mocną ściankę grubości 1,4 mm oraz lekkości. Praca nim jest wygodna nawet wtedy, gdy wąż wraz z ssawką są przenoszone ręcznie. Wąż można zastosować m.in. budując instalacje odpylające.

Dodatkowe wzmocnienie na spirali w postaci poliestrowej taśmy zgrzanej ze ścianką węża, chroni go przed obtarciami, a transparentna ścianka zapewnia obserwację wnętrza węża, dzięki czemu nadaje się również np. do odpylania.

Odpowiedni także do przesyłu ssącego lub tłoczącego innych ciał stałych o dużym natężeniu przepływu. Ładunki elektrostatyczne pomaga odprowadzać uziemienie stalowej spirali, która stanowi zbrojenie węża. W razie konieczności zastosowania węża w pełni antystatycznego, produkowanego ze specjalnie zmodyfikowanego tworzywa, prosimy o kontakt telefoniczny w tej sprawie.

Jeżeli potrzebny jest lżejszy wąż o cieńszej ściance, to proponujemy METAL-FLEX BX lub METAL-FLEX B.

Ważne!

Pakując węże na wysyłkę inni producenci ściskają je, co może skutkować skróceniem się węża nawet o ok. 30%. Nasze węże nie są ściskane, a zwijane w kręgi i tak wysyłane. Oznacza to, że Klient otrzymuje zamówiony odcinek węża i nie musi rozciągać go do długości pierwotnej.

Title


Temperatura pracy: -40°C do +90°C
Konstrukcja:
ścianka - odporny na ścieranie poliuretan grubości ok. 1,4 mm
spirala - drut ze stali sprężynowej, zewnętrzna taśma ochronna
Kolor standardowy: ścianka - bezbarwny, prześwitujący
spirala - miedziowana + zielona taśma ochronna
Powierzchnia:
wewnętrzna - dość gładka (pofalowana na łukach wewnętrznych)
zewnętrzna - pofalowana
Minimalny promień gięcia:
średnica wewnętrzna x 3
Standardowa długość zwojów: 10 mb lub krótsze

 

Parametry techniczne, dostępność, ceny